عملکرد رویبوس

عملکرد رویبوس

همه چیز درباره رویبوس

چای رویبوس یا قرمز به طور سنتی به عنوان یک نوشیدنی و درمانی دارویی برای کمک به بهبودی کولیک نوزادان، اضطراب، بی خوابی و شرایط پوستی خاص استفاده می‌شود. چای رویبوس از آفریقای جنوبی نشأت گرفته است و در دهه ۱۹۶۰ در سایر نقاط دنیا یک درمانگر گیاهی شد. از جمله فواید نوشیدن چای رویبوس در دوران بارداریمی توان به مواردی مانند  100 درصد بدون کافئین، سرشار از آنتی اکسیدان ها کمک کننده به فرآیند هضم و تضمین یک خواب آرام‌تر اشاره کرد.

عملکرد رویبوس:  

چای رویبوس مقادیر زیاد پلی‌فنول‌ها و سایر آنتی‌اکسیدان‌هایی دارد که از سلول‌های بدنتان در برابر استرس اکسیداتیو حاصل از رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کنند. ضمنا رویبوس دارای اثر ضدالتهابی، تحریک کننده سیستم ایمنی، ضد دیابت، ضد تومور و ضد جهش است. عملکردهای آنتی اکسیدانی قوی این چایِ بدون کافئین ممکن است در برابر آسیب تشعشع محافظت کند و همچنین می‌تواند اقدامات پیشگیری ‌کننده از دیابت داشته باشد. همچنین چای رویبوس توانایی تحریک سیستم ایمنی بدنتان را دارد که دارای برخی فواید برای افراد مبتلا به ویروس HIV (ایدز)، انواع آلرژی و حساسیت‌ها است.

اثرات  رویبوس:

به عنوان یک درمان گیاهی، چای رویبوس ممکن است به درمان سوء هضم، کولیک نوزادان و بی‌خوابی و  همچنین به مشکلات پوستی مانند زگیل، اگزما و زخم‌های کوچک کمک کند. و به جلوگیری از آسیب کبد و سرطان کمک می کند. رویبوس به درمان آلرژی ها کمک کند و اثرات ضدپیری داشته باشد. سایر کاربردهای دارویی چای رویبوس شامل درمان آکنه، آسم، فشار خون بالا و مشکلات مربوط به کنترل قند خون است. با این حال، مشاهده علمی پذیرفته شده‌ی گسترده‌ای که استفاده از چای رویبوس را برای اهداف دارویی از جمله بارداری حمایت کند، وجود ندارد.

ملاحظات:

ازآنجاکه چای رویبوس نوشیدنی متداولی در بسیاری از بخش‌های دنیاست، این چای حتی در دوران بارداری نیز “به طور کلی ایمن” است. اما حداکثر مقداری که شما می‌توانید به طور ایمن در دوران بارداری یا شیردهی استفاده کنید، نامشخص است. به خاطر داشته باشید که هیچ‌گونه مطالعات بالینی انسانی که در آن ایمنی درمان‌های گیاهی را در طول بارداری یا شیردهی نشان داده باشد، منتشر نشده است. بنابراین، قبل از صحبت با پزشکتان، شما نباید چای رویبوس را در طول بارداری یا شیردهی استفاده کنید.

حد مجاز مصرف:

دوز معمول توصیه شده چای رویبوس برای اهداف دارویی:  1-4 قاشق چایخوری از رویبوس در یک فنجان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه خیسانده شود. روزانه ۳ بار مصرف شود. میزان چای رویبوس که در دوران بارداری ایمن است، ناشناخته مانده است. بنابراین قبل از مصرف چای رویبوس برای اهداف دارویی، با پزشکتان مشورت کنید.

هشدار:

اثرات جانبی چای رویبوس در طول مداخلات یا سایر عوامل خطر برای سلامتی، به میزان کمی شناخته شده است. حتی برای بانوان باردار، به نظر می‌رسد مصرف چای رویبوس ایمن باشد. در یک گزارش موردی، شخصی پس از مصرف چای رویبوس دچار سمیت کبدی شد.

دمنوش رویبوس و زیبایی پوست

دمنوش رویبوس علاوه بر توانایی مقابله با سرطان، افسردگی و آسم، به داشتن پوستی سالم تر و زیباتر کمک می کند. نوشیدن چای رویبوس نه تنها حال شما را بهتر می کند بلکه زیبایی پوست شما را هم افزایش می دهد.

دمنوش رویبوس از پیری زودرس پوست جلوگیری میکنه

چای رویبوس سرشار از آنزیم سوپر اکسید دیسموتاز است. این آنزیم یک ماده ی ضد پیری فوق العاده است. آنزیم سوپر اکسید دیسموتاز برای تولید طبیعی سلول های پوستی لازم است و بالا بودن سطح آن در چای رویبوس، سلامت پوست مصرف کنندگان این چای را تضمین می کند.

آنزیم سوپر اکسید دیسموتاز با خنثی کردن فعالیت رادیکال های آزاد، با چین و چروک های پوست نیز مقابله می کند.

به همین دلیل، چای رویبوس برای کسانی که می خواهند سرعت فرآیند پیری پوست خود را کاهش دهند، گزینه ای عالی است.

رویبوس از رشد سلول های چربی ساز جدید جلوگیری می کند

این چای قرمز و شیرین که از بوته ی گیاه رویبوس به عمل می آید بسیار قوی و سوزاننده ی چربی است. بر طبق تحقیقات محققان آفریقای جنوبی، پلی فنول ها و فلاوونوئیدهای موجود در این گیاه تا 22 درصد مانع از آدیوپوجنسیس- شکل گیری بافت های چربی- می شود. این مواد شیمیایی هم چنین به سوخت و ساز چربی کمک می کنند.