تصفیه خون
گیاه تصفیه کننده خون

به کمک گیاهان دارویی خون خورا تصفیه کنید

مصرف ریحان برطرف کننده مشکلات و عفونت‌های گوارشی است. علاوه بر این، به عنوان یک دیورتیک برای از بین بردن هرگونه سم مخفی از خون شناخته می‌شود.

خون مسئول حمل و نقل عناصر به سلول‌های بدن شما است و وظایف از جمله حمل مواد زائد حاصله از متابولیسم سلولی به دستگاه‌های دفع، انتقال ترکیبات و مواد مترشحه از غدد داخلی به بافت‌های مربوطه، پخش حرارت به تمامی نقاط بدن، به طوری که گرمای بدن همیشه ثابت بماند و کمک به ایجاد ایمنی به منظور دفاع در برابر بیماری‌ها را به عهده دارد.

خون شما ممکن است بنا به دلایلی مانند فعالیت فیزیکی ناکافی، رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی، فقدان غذای سالم و … دچار سمیت شده و شما را در معرض خطراتی چون حمله قلبی و یا سرطان قرار دهد. با این حال راهکارهای مؤثری برای تمیز نگه داشتن خون و تصفیه آن وجود دارد از جمله مصرف ۷ غذای گیاهی:

سیر:

مصرف منظم سیر به کاهش فشار خون، بهبود گردش خون و کاهش کلسترول بد منجر می‌شود. سیر علاوه بر این باعث محافظت از شریان‌ها، بخصوص آئورت، شریان‌های عروق کرونر و مغز می‌شود؛ آن ‌هم با افزایش جریان خون به اندام‌های بدن. سیر غنی از ترکیبات سولفوریک (آلیسین) است که منجر به خلاص شدن خون از سموم می‌شود و همچنین ریزش مو را نیز متوقف می‌کند.

 قاصدک:

قاصدک حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ضروری است که دستگاه گوارش را از سموم پاک می‌کند و به درمان بیماری‌های کبد و حذف سموم خون نیز کمک می‌نماید. ساده‌ترین راه برای مصرف این گیاه در قالب جوشاندن برگ آن و نوشیدن آن به‌صورت چای است. شما همچنین می‌توانید چای قاصدک را جایگزین قهوه کنید و روزی ۳ بار آن را بنوشید.

زردچوبه:

در حالی که برای عطر و طعم دادن به مواد غذایی از آن استفاده می‌شود، دارای خواص شگفت‌انگیز دارویی نیز هست. یکی از ویژگی‌های اصلی زردچوبه، مبارزه با سرطان، کمک به آسیب‌های DNA و دفع التهاب مزمن است. علاوه بر این، زردچوبه از ابتلا به بیماری‌های قلبی و لخته‌های خون نیز جلوگیری می‌کند. مصرف زردچوبه، انباشت پلاک در شریان‌ها را متوقف کرده و منجر به کاهش کلسترول LDL می‌شود.

ریحان:

به کبد و کلیه‌ها کمک می‌کند تا سموم ساخته شده را از بین ببرند. در واقع مصرف ریحان برطرف کننده مشکلات و عفونت‌های گوارشی است. علاوه بر این، به عنوان یک دیورتیک برای از بین بردن هرگونه سم مخفی از خون شناخته می‌شود.

گشنیز:

اگر در بدن شما جیوه یا فلزات دیگری وجود دارد، حتما گشنیز مصرف کنید. این گیاه نه تنها فلزات را از بدن شما دفع می‌کند، بلکه برای پاک‌سازی خون بسیار مفید است. همچنین گشنیز می‌تواند مشکلات قلبی و عروقی و اضطراب را از بین ببرد.

گزنه:

گزنه حاوی آهن است و کم‌خونی را کاهش می‌دهد. گزنه برای تصفیه سریع خون و حذف توکسین‌های آن فوق‌العاده است. این گیاه ادرارآور بوده و برای تمیز کردن کلیه‌ها و کبد مؤثر عمل می‌کند.

آلوئه ورا:

احتمالا تصور می‌کنید که از آلوئه ورا صرفا برای نرمی و لطافت پوست استفاده می‌کنند. اما باید بدانید که این گیاه مفید برای درمان بسیاری از ناخوشی‌های روزمره و همچنین پاکسازی بدن از توکسین ها یا همان سموم مفید است. آلوئه ورا باعث پاکسازی کبد و کلیه‌ها می‌شود. می‌توانید چای آلوئه ورا میل کنید. یک قاشق عصاره آلوورای خالص را در یک فنجان آب جوش دم کنید و سپس آن را صاف کرده و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه بماند. بهتر است چند قطره لیموترش نیز به این چای بچکانید تا طعم آن بهتر و خواصش بیشتر شود.