زنجبیل یک مسکن طبیعی
زنجبیل یک مسکن طبیعی

زنجبیل تسکین دهنده درد است و در کاهش درد مفاصل، استخوان و میگرن یک مسکن قوی است و در کاهش مشکلات گوارشی بسیار موثر است:

در افرادی که دچار سردی معده هستند، دائم نفخ دارند، تهوع ناشی از حرکت ماشین، تهوع بانوان باردار، سندروم روده تحریک پذیر، اسهال و افرادی که گاز زیاد معده باعث تنگی نفس و سرفه های مزمن شده و بسیاری موارد و مشکلات مرتبط در دستگاه گوارش؛ معجزه میکند.

زنجبیل در درمان تهوع ناشی از شیمی درمانی مفید است و زنجبیل بعنوان یک مسکن طبیعی دردهای ناشی از شیمی درمانی را کاهش می دهد.

سایر کاربردهای زنجبیل عبارتند از: تسکین دردهای ناشی از آرتریت روماتوئید (RA)، آرتروز، درد قاعدگی، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، سردرد ها و میگرن، برونشیت و حتی دیابت.

با افزودن مقداری زنجبیل به رژیم غذایی روزانه خود میتوانید درد و اسپاسم ناشی از تمرینات ورزشی را کاهش دهید، و همچنین انرژی لازم جهت انجام تمرین های سخت ورزشی را کسب کنید.
زنجبیل باعث بهبود گردش خون، شل شدن عضلات و برطرف شدن گرفتگی آن ها می شود.
توصیه ما در ورزش مصرف زنجبیل و جنسینگ است، انرژی زا فاقد کالری؛ جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ادویه زنجبیل کمک کننده به حفظ سطح قند خون

ادویه زنجبیل به حفظ سطح قند خون کمک بسیاری می کند، که این مسئله به کنترل اشتها و کنترل وزن نیز کمک می کند. مصرف ادویه زنجبیل به طور منظم چه در غذا و چه به شکل دم نوش روزانه می تواند چنین تاثیر مثبتی داشته باشد. ادویه زنجبیل حتی به کنترل نفروپاتی دیابتی که موجب آسیب به کلیه ها می شود؛ کمک کرده است.

درمان درد آرتروز با ادویه زنجبیل

همانطور که قبلا اشاره کردیم، زنجبیل یک مسکن طبیعی است؛ ادویه زنجبیل دارای خواص ضد التهاب و ضد درد است و ادویه شفا دهنده برای بیماری آرتروز است. برای درمان درد مفاصل، یک قاشق غذاخوری روغن زنجبیل را به آب حمام (آب شستشو و یا وان حمام) اضافه کنید و به طور منظم در این آب استحمام کنید. همچنین از دم نوش زنجبیل به همراه مقدار کمی عسل روزانه میل فرمایید.

  • زنجبیل و فشارخون

زنجبیل همچنین با جلوگیری از انعقاد خون در سرخرگ ها و رگ های خونی باعث کاهش فشار خون می شود. انعقاد خون از جریان خون در سیستم گردش خون جلوگیری کرده و محدود کننده ی مسیر جریان خون است. با جلوگیری از انعقاد خون، زنجبیل از حملات قلبی عروقی جلوگیری می‌کند.

  • سرماخوردگی و آنفولانزا

چای زنجبیل درمانی خانگی و بدون عوارض برای سرماخوردگی است که علاوه بر درمان سرماخوردگی در تسکین علائمی مانند خارش گلو و احتقان بینی تاثیر ثابت شده‌ای دارد. زنجبیل باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شود و به بدن شما کمک می‌کند تا توان بیشتری برای مقابله با سرماخوردگی داشته باشید.

چای زنجبیل با خاصیت درمانی کامل برای سرماخوردگی ترکیبی از زنجبیل، پودر یا چوب دارچین، میخک و عسل است. عسل دارای اثر تسکین دهنده است و خارش گلو را آرام می‌کند.

ترکیب فوق ذکر یا همان ماسالا، خواص درمانی زیادی دارد، انرژی زا و فاقد کالریست و برای تسکین درد معجزه میکند.

مشاهده محصول ماسالا ایرانی

و همچنین توصیه ما مصرف زنجبیل با مقدار مشخص در طول روز است، پیشنهاد ما: چای زنجبیل نیوشا