آلوورا معجزه جوانی
آلوورا معجزه جوانی

هزاران سال است که از آلوورا به عنوان یک گیاه دارویی مشهور استفاده می شود.

از خواص آلوورا می توان به درمان آسیب های پوستی اشاره کرد. آلوورا گیاهی با ریشه ضخیم و کوتاه است که آب را در برگ های خود ذخیره می کند.

این گیاه بطور گسترده در صنایع غذایی، زیبایی و آرایشی استفاده می شود.

گیاه آلوورا بدلیل دارا بودن خواص درمانی فراوان به عنوان گیاه جادویی شناخته شده است، برگ های آلوورا حاوی ویتامین های A,B1,B2,B3,B6,B12,C,E و اسید فولیک است. مواد معدنی موجود در آب آلوورا شامل روی، آهن، سدیم، کلسیم، مس، پتاسیم، کروم، منگنز و منیزیم هستند. خواص آلوورا بدلیل وجود این مواد مغذی در آن است. مردم در سراسر جهان از این گیاه برای درمان شرایط مختلف پزشکی از سوختگی های خفیف تا سرطان استفاده می کنند.

آلوورا حاوی بیش از ۲۰۰ ماده فعال می باشد که شامل ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها، آنزیم ها، پلی ساکارید و اسیدهای چرب می باشند. عجیب نیست که دامنه گسترده ای برای درمان انواع بیماری ها دارد. برگ های آلوورا حاوی ژل می باشند و حدود ۹۹% این ژل را آب تشکیل می دهد. خواص آلوورا برای درمان انواع بیماری ها بیش از ۵۰۰ سال است که مورد استفاده قرار گرفته اند. در ادامه خواص و تاثیرات معجزه آسای این گیاه بر سلامتی فرد را مورد بررسی قرار می دهیم.

موهای صاف و درخشان

دیگر خواص آلوورا مثل جینسینگ نرم کنندگی و مرطوب کننده پوست می باشد که به درخشان و صاف شدن موهای شما کمک می کند. همچنین به حفظ تعادل PH مو کمک می کند. علاوه بر این، مواد مغذی موجود در آلوورا باعث رشد هتر موها می شود. از شکستگی موها پیشگیری کرده و خارش پوست سر را کاهش می دهد و شوره سر را درمان می کند. دو برگ آلوورا را برش دهید و با استفاده از قاشق ژل آن را خارج کنید. آب نصف یک لیمو را به آن اضافه کرده و مواد را در مخلوط کن به خوبی ترکیب کنید. این ماسک را روی موهای خود با استفاده از انگشتان قرار دهید از پوست سر شروع کرده تا به پایان موها برسید. موهای خود را در حوله ای برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بپیچید. در نهایت موهای خود را با استفاده از آب ولرم و شامپو بشویید. از این ماسک مو یک بار در هفته استفاده کنید.

سلامت پوست

مصرف آلوورا همانند بادرنجبویه و گزنه برای سلامت پوست مهم می باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ژل آلوورا سرعت پیر شدن پوست را کاهش می دهد. در یک پژوهش سی زن ۴۵ ساله از ژل آلوورا استفاده کردند و باعث شد که تولید کلاژن در این افراد افزایش یابد و انعطاف پذیری پوست را در دوره ۹۰ روزه بهبود بخشد. در پژوهش دیگر دریافتیم که آلوورا قرمزی پوست را کاهش می دهد. شواهدی نیز وجود دارد که آلوورا می تواند شرایط پوست مثل پیسی و آماس پوست را درمان کند.

ما از آلوورا در پکیج پوست نیوشا، پکیج دیابت، پکیج میگرن نیوشا، و پکیج ریزش مو نیوشا استفاده کرده ایم: