پروبیوتیک های طبیعی
پروبیوتیک های طبیعی و تقویت روده

به گفته محققان، آنچه که شما می خورید بر باکتری های درون روده تان تاثیر می گذارد و در مقابل بر سلامت کل سیستم بدن شما تاثیر دارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سلامت روده با رفتار، خلق و خو و سلامت روان مرتبط است. از این رو خوردن درست می تواند به سلامت باکتری های روده کمک کند. در ادامه به برخی غذاهای خوب که حس خوبی به همراه دارند اشاره می شود.

پنیر پروبیوتیک

اخیرا محققان توصیه می کنند که پنیرهای از نوع پنیر کلبه (پنیر تهیه شده از شیر چرخ شده) و پنیر تخمیرشده نرم می توانند منبع غنی پروبیوتیک ها باشند.

ماست پروبیوتیک

ماست حاوی پروبیوتیک هایی است که برای باکتری های روده خوب است و با ایجاد یک محیط اسیدی تر موجب کاهش باکتری های مضر می شود. با محصولات لبنی طولانی عمر کنید.

دمنوش های حاوی پروبیوتیک

محققان دریافته اند که استرس می تواند تاثیر منفی بر باکتری های روده داشته باشد. از این رو برخی چای های گیاهی نظیر چای های حاوی بابونه، نعناع و بادرنجبویه می توانند موجب تسهیل ایجاد آرامش شوند.

ذرت پف کرده (پاپ کورن)

فیبر بسیار برای سلامت باکتری های روده مهم است، از این رو خوردن مواد خوراکی غنی از فیبر گزینه خوبی است. بهتر است در کنار خوردن میوه، سبزیجات و مغزیجات آجیلی، چند مشت هم پاپ کورن بخورید. طبق اندازه گیری ها، سه فنجان پاپ کورن حاوی حدود ۳.۶ گرم فیبر است.

قهوه

آغاز کردن روز با نوشیدن یک فنجان قهوه، به افزایش تنوع باکتری های روده کمک می کند.

شما میتوانید دمنوش های حاوی پروبیوتیک را از طریق لینک زیر تهیه فرمایید: