دمنوش های نیوشا برای جلوگیری از آسیب آلودگی هوا در پاییز کرونایی
دمنوش های نیوشا برای جلوگیری از آسیب آلودگی هوا در پاییز کرونایی

دمنوش های نیوشا برای جلوگیری از آسیب آلودگی هوا در پاییز کرونایی

وقتی در هوای سمی تنفس می کنید، آلودگی ها را استنشاق می کنید، که به عمق ریه های شما می رسد و بر دستگاه تنفسی تأثیر می گذارد.
اگرچه ریه های ما اندام هایی هستند که چنانچه در معرض آلودگی برای مدت زمان طولانی قرار بگیرند، خودشان را پاکسازی می کنند اما ممکن است در فرایند پاکسازی عملکرد بهینه ای نداشته باشند. 
داروهای گیاهی خاص مانند چای سبز و چای نعناع فلفلی می تواند به شما برای مقابله با اثرات منفی آلودگی هوا کمک کند.

دمنوش هایی برای جلوگیری از آسیب آلودگی هوا در پاییز کرونایی

خواص چای سبز نیوشا در پاکسازی ریه

چای سبز از دیرباز به عنوان یک درمان خانگی برای طیف گسترده ای از مسائل بهداشتی ، مورد تأیید مردم بومی بوده است. نوشیدن چای یکی از روش های موثر پاکسازی ریه است.
به دلیل خواص آنتی اکسیدانی‌اش، چای می تواند راه‌های هوایی را باز کند، ظرفیت شش را بهبود و التهاب را کاهش دهد.
بنابراین حتی زمانی که شما آلودگی ها را استنشاق می کنید، می توانید عملکرد ریه‌تان را به خوبی حفظ کنید و با بیماری های تنفسی مبارزه کنید.

اخیرا چندین مطالعه گزارش کرده اند که چای سبز می تواند به افراد در سالم تر نگه داشتن ریه هایشان و مبارزه موثر با آلودگی هوا کمک کند.
در واقع، مطالعه ای در کره که شامل بیش از هزار فرد بزرگسال بود نشان داد افرادی که روزانه حداقل ۲ فنجان چای سبز می نوشند عملکرد ریه بهتری نسبت به افرادی که نمی نوشند، دارند.

خواص نعناع فلفلی نیوشا
کاهش اشتها و کوچک کردن معده

دمنوش نعناع فلفلی نیوشا و کاهش اثرات آلودگی هوا

چای نعناع فلفلی به میزان زیادی در دنیا مصرف می شود. افراد این دمنوش گیاهی تسکین دهنده را به دلیل عطر و طعم و فواید سلامتی آن می نوشند.

نعناع فلفلی بومی اروپا و آسیا است و به دلیل فواید داروییش مدتهاست که مورد استفاده قرار می گیرد. ادعا می شود که مصرف برخی از داروهای گیاهی مانند چای نعناع فلفلی می تواند به ما برای مقابله با اثرات منفی آلودگی هوا کمک کند.

افزودن این دمنوش گیاهی سرشار از آنتی اکسیدان به رژیم غذایی روزانه‌تان به شما برای محافظت در برابر آلاینده ها، که به ویژه برای سلامت سیستم تنفسیتان مضر هستند، کمک می کند.

بنابراین، نوشیدن این دمنوش گیاهی معطر به طور روزانه به کاهش شدت گرفتگی در سیستم تنفسی کمک می کند و علائم واکنش های آلرژیک را به دلیل خواص انتی هیستامین و آنتی اکسیدانی اش کاهش می دهد.

فواید دمنوش نعناع فلفلی برای سلامت سیستم تنفسی و اندام ها:

نوشیدن دمنوش نعناع فلفلی به بهبود آلرژی های فصلی کمک می کند. مثلا منتول موجود در نعناع فلفلی به تسکین سیستم تنفسی کمک می کند.

نعناع فلفلی همچنان حاوی رزمارینیک اسید است؛ ترکیبی گیاهی که با بهبود علائم واکنش های آلرژیک مانند آبریزش بینی، خارش چشم و آسم مرتبط شده است.