چگونگی کاهش وزن با لیمو ترش، زنجبیل و زیره سبز
چگونگی کاهش وزن با لیمو ترش، زنجبیل و زیره سبز

چگونگی کاهش وزن با لیمو ترش، زنجبیل و زیره سبز

لیمو ترش، زنجبیل و زیره سبز همگی ویژگی های دارویی دارند و می توانند برای رژیم شما مفید باشند.

اگر این ترکیبات را بخورید و به طور منظم ورزش کنید و یک رژیم غذایی متنوع و مغذی با مقدار مناسب کالری بخورید  می توانید وزنتان را کاهش دهید.

لیمو ترش و کاهش وزن:

لیمو در واقع به سوزاندن چربی کمک می کند. لیمو جذب کلسیم را افزایش می دهد و هرچه کلسیم در سلول چربی بیشتر باشد، سلول ها، چربی بیشتر می سوزانند.

فواید نوشیدن دمنوش زیره سبز نیوشا و لیمو نیوشا در کاهش وزن و لاغری

اخیرا ادعا شده است که آب لیمو و پوست لیمو باعث تقویت سیستم سم زدایی و دستگاه گوارش شما می شود. پکتین فیبری در پوست لیموترش می تواند معده را از جذب سریع قند حفظ کند و اسید لیمو ترش، اسید معده را تحریک کند. روزانه چکاندن آب لیمو ترش بر روی حداقل یک وعده غذایی می تواند به مبارزه با چربی کمک کند.

فواید زنجبیل و کاهش وزن:

ریزوم یا ساقه زیرزمینی گیاه زنجبیل، هم به عنوان یک داروی گیاهی و هم یک ادویه استفاده می شود. زنجبیل حداقل از دوران یونان باستان برای کمک به هضم استفاده شده است که ممکن است به این دلیل باشد که زنجبیل خواص ترموژنیک (اثر گرمایی که می تواند سوخت و ساز بدنتان را تقویت کند) دارد. زنجبیل همچنین برای درمان سردردها، کولیک، حالت تهوع، کاهش اشتها، حالت تهوع صبحگاهی و اسهال استفاده می شود.    

زنجبیل و درمان کبد چربی غیر الکی

میزان کالری زیره سبز:

زیره سبز یک ادویه طعم دهنده قوی، بومی مدیترانه است اما در غذاهای آسیایی تا مکزیکی استفاده می شود. بذرهای زیره سبز کوچک هستند. زیره غالبا به رنگ کهربایی است، اما به رنگ سفید و سیاه نیز وجود دارد. یک قاشق غذاخوری از زیره سبز حاوی ۲۲ کالری است که ۱۲ کالری آن مربوط به چربی است. همچنین حاوی مقادیر کم پتاسیم و پروتئین است. 

کاهش وزن با لیمو ترش، زنجبیل و زیره سبز:

اگرچه در حال حاضر شواهد علمی کافی برای اثبات قطعی ادعای اینکه این ترکیبات طعم دهنده می توانند مستقیما منجر به کاهش وزن شوند، وجود ندارد؛ اما همچنان می توانید آنها را برای کاهش غذا استفاده کنید. هر سه این ادویه ها طعم دهنده های بسیار قوی هستند. بهتر است زنجبیل تازه را ریز کنید و آنها را به همراه گل کلم ، هویج یا سایر سبزیجات بخارپز کنید. به جای کره، آب یک عدد لیمو ترش و زیره سبز را بر روی آن بیزید؛ حالا یک غذای کم کالری، طعم دار و مغذی خواهید داشت.