دمنوش های مفید برای کنترل قند خون
دمنوش های تنظیم کننده قند خون

دمنوش های تنظیم کننده قند خون
ویژه دیابت نوع یک، نوع دو و پیش دیابت

بیماری قند خون ناشی از عملکرد ناقص و یا در دیابت نوع دو از کار افتادن غده لوزالمعده است.

انسولین ماده ای است که در بدن تمام افراد طبیعی توسط بخشی از غده لوزالمعده ساخته و به داخل جریان خون ریخته می شود. این ماده در سوخت و ساز مواد نشاسته ای و قندهای ساده و در نتیجه تنظیم قند خون نقش مهمی دارد؛ بنا بر این کاهش نسبی آن در جریان دیابت، منجر به افزايش قند خون مي شود كه در صورت عدم کنترل وتنظیم آن در حد مناسب منجر به ضايعات جبران ناپذير در قسمتهاي مختلف بدن مي شود. منظور از کاهش نسبی انسولین اینست که یا ترشح انسولين از لوزالمعده كاهش مي يابد و يا اثربخشی آن در بدن کم مي شود؛ یعنی بهر حال مقدار کافی انسولین در بدن وجود ندارد.

قند خون بيش از حد طبيعي، منجر به صدمات جبران ناپذیر در قسمتهای مختلف بدن بویژه چشم، کلیه ها، اعصاب محیطی و عروق قلب و مغز و سایر قسمتهای بدن شود. تشخیص و کنترل بیماری در مراحل ابتدایی می تواند جلوی بسیاری از عوارض گفته شده را بگیرد.

عزیزانی که سالهاست با مشکل قند خون درگیر هستند با وجود مصرف قرص یا انسولین متاسفانه بشدت در معرض مشکلات و نارسایی کلیوی، سفت و خشک شدن رگ ها و در نتیجه مشکلات قلبی و عروقی هستند.

توصیه ما به دیابتی ها قراردادن دمنوش های گیاهی در رژیم غذایی روزمره شان است، ضمن اینکه دمنوش ها بهیچ عنوان افت قند خون در پی نخواهند داشت و تنها تنظیم کننده هستند.

اگر قند خون شما اصطلاحا لب مرز یا pre diabete است به کمک دمنوش ها میتونین پیشگیری کنین.

عوارض دیابت رو نادید نگیرین و مواظب خودتون باشین.

شما را با دمنوش های مفید جهت کنترل قند خون (دیابت) نیوشا آشنا میکنیم:

در این مقاله تنها دمنوش هایی رو به اشتراک گذاشتیم که بالاترین اثر بخشی رو در تنظیم قند خون دارن

جهت مشاهده هر محصول بر روی آن کلیک کنید.

چای سبز و آلوورا و پدر عسل نیوشا

چای سبز و زوفا نیوشا

چای زنجبیل نیوشا

چای ترش نیوشا

دمنوش ریز میوه های قرمز نیوشا

دمنوش شنبلیله، گزنه، برگ زیتون نیوشا
دمنوش حس خوب زندگی نیوشا

چای سبز گزنه و برگ زیتون

دمنوش رویبوس نیوشا
چای تمشک آبی نیوشا (بلوبری)

چای ماسالا نیوشا

چای دارچین نیوشا

گیاهان دارویی که در تنظیم قند خون مفید هستند:

یه نکته جالب و جذاب در استفاده از دمنوش های گیاهی و قرار دادن اونها تو رژیم غذایی و سبد مصرفی روزانه این است که شاید شما از یک دمنوش برای پاکسازی کبد دارین استفاده میکنین، اما بدون اینکه خودتون بدونین دارین قند خون رو هم تنظیم میکنین و گوارشتون هم مفیده 🙂

یا دوستانی که پکیج کاهش وزن مصرف میکنن همزمان روی قند خون، پاکسازی کبد و پوست، چربی خون و بهبود مشکلات و ضعف های گوارششون داره کار میشه و یکی از دلایل محبوبیت و استفاده از دمنوش ها خواص گسترده شون برای بدن هست